چیست؟

فتوگرام یک اپلیکیشن و سامانه برای مستندسازی، ثبت و نگهداری اطلاعات بالینی زنان و زایمان و گزارش دهی استاندارد و ساختاربندی شده سونوگرافی بوده که قابلیت ذخیره سازی اطلاعات و دسترسی آسان به پرونده بیماران را برای پزشکان و مراکز تصویربرداری پزشکی، در هر مکان و زمان، مهیا می سازد.

چرا باید از استفاده کرد؟

هدف از ایجاد فتوگرام، ارتقاء سلامت بانوان، مادران و جنین آنها در سطح جامعه جهانی علی الخصوص کشور خودمان ایران، بوده که از طریق در دسترس قراردادن این ابزار، به سادگی، با کمترین هزینه و به نحو استاندارد، عینی خواهد شد.

مزایای اصلی برای پزشکان چیست؟

ثبت و نگهداری اطلاعات بالینی و پرونده پزشکی مراجعین مراکز تصویربرداری پزشکی جهت کاربردهای مختلف نظیرثبت گزارشات از لحاظ پزشکی قانونی، مستند سازی جهت ارائه مقالات علمی، گزارش سازی استاندارد و ... همواره برای پزشکان امری سخت و هزینه بردار تلقی می شود.
همچنین دسترسی به ریپورت اولتراسونوگرافی های قبلی انجام شده در یک مرکز، در مواقع ضروری یا هنگامیکه مراجعه کننده به هر دلیلی پرونده قبلی را همراه ندارد، از معضلات روزمره بانوان و پزشکان و مراکز درمانی می باشد. حل این مشکلات ایده ای ناب و ضروری بوده که فتوگرام به آن پرداخته است.
"فتوگرام" این قابلیت را، با سامانه تحت وب نرم افزار گزارش دهی استاندارد، همراه نموده و امکان ثبت دقیق و آسان، نگهداری امن و جامع، و بازبینی و دسترسی سریع کلیه اطلاعات را جهت تجزیه و تحلیل آماری و سایر مقاصد فراهم نموده است.

عملکرد و سطح بندی آن چگونه است؟

فتوگرام ابزاریست تحت وب، برای پرونده سازی، حفظ و ذخیره اطلاعات بالینی بیماران و گزارش استاندارد سونوگرافی زنان و زایمان.
با استفاده از فتوگرام، همچنین امکان چاپ گزارشات سونوگرافی و اطلاعات بالینی، اشتراک گذاری با بیمار مربوطه و رویت آن و نیز انواع ارسال به محیط های مجازی دیگر و نیز ارسال به ایمیل وجود خواهد داشت.
پزشکان و مراکز تصویربرداری استفاده کننده از فتوگرام شامل سه دسته زیر می باشند :
1- پزشکان مراکز و بخش هایی که صرفاً معاینه بانوان باردار را بعهده دارند.
2- پزشکان مراکز و بخش هایی که صرفاً انجام دهنده سونوگرافی می باشند.
3- پزشکان مراکز و بخش هایی که هم معاینه و هم سونوگرافی را بعهده دارند.

رده اول: قابلیت ساخت پرونده آنلاین تحت وب و نگهداری اطلاعات بانوان باردار و غیرباردار برای آن پزشک و بخش میسر است.
رده دوم: امکان استفاده از سامانه استاندارد، تخصصی، گزارش ساز بسیار حرفه ای سونوگرافی های زنان و زایمان که اختراع و نوآوری فتوگرام و تیم حرفه ای آن بوده در اختیار همکاران و مراکز می باشد تا گزارش هایی زیبا، استاندارد، حرفه ای و سریع ایجاد نموده و آن را پرینت و بایگانی نموده و حتی به اشتراک بگذارید.
رده سوم : هر دو بخش بالا با هم قابل استفاده است.

مزایا و کاربرد برای بانوان و کاربران عمومی چیست؟

بانوان و خانواده ها می توانند از ابزارهای مختلف فتوگرام در دوران بارداری جهت ارتقاء سلامت و ثبت اطلاعات و اندکس های سلامتی، دفترچه خاطرات، ابزارهای کنترل بررسی اندکس BMI، رویت تاریخ و سن دقیق بارداری و اطلاعات پایه دوران بارداری استفاده و در پنل خود مطالعه نمایند. ضمن آنکه علاوه بر موارد فوق، نسخه هایی از گزارش های سونوگرافی و تصاویر مربوطه را در پنل خود به شکل آرشیو داشته که این موراد قابلیت اشتراک گذاری در صفحات مجازی خود ، نظیر فیسبوک و اینستاگرام و توئیتر و تلگرام، را دارند.
همچنین اگر گزارشات به هر دلیلی گم شده یا از بین رود، براحتی می توانند با مراجعه مجدد به پنل خود در وبسایت آن را رویت و در صورت نیاز، مجدداً پرینت نمایند.

روش و هزینه عضویت و استفاده از چگونه است؟

عضویت در فتوگرام بسیار راحت و آسان می باشد.
با توجه به اینکه در ایران، کدملی به عنوان مدرک شناسایی خاص هر فرد می باشد، وارد نمودن دقیق و صحیح کد ملی فرد الزامی است.
عضویت اولیه همه بانوان رایگان است. عضویت و ثبت اولیه همه پزشکان و مراکز تصویربرداری پزشکی نیز رایگان می باشد.
با طلاٸی کردن بانو امکان استفاده از کلیه امکانات و ابزارهای موجود در پنل پزشکان برای شما و در پنل شخصی بانو برای وی قابل استفاده و رایگان می گردد. شما می توانید این مبلغ را هنگام پذیرش بیمار از وی دریافت کنید.


ردیفعنوانمبلغ پرداختیتوضیحات
1 پنل طلائی بانو 300,000 ريال کلیه امکانات و ابزارها هم در پورتال پزشکان و هم در پورتال بانوان رایگان و قابل استفاده می شود
2 پرونده شرح حال و معاینات پزشکی بارداری رایگان
3 سونوگرافی روتین سه ماهه اول 50,000 ريال
4 سونوگرافی غربالگری سه ماهه اول 200,000 ريال
5 سونوگرافی روتین سه ماهه دوم/سوم 50,000 ريال
6 سونوگرافی آناتومی اسکن سطح یک 300,000 ريال
7 سونوگرافی آناتومی اسکن سطح دو 350,000 ريال
8 سونوگرافی بیوفیزیکال پروفایل 1,000 ريال
9 سونوگرافی رحم و ضمائم و سایز فولیکولی 50,000 ريال
10 سونوگرافی داپلر رنگی حاملگی 200,000 ريال
11 سونوگرافی آناتومی مـادر و سرویکال 1,000 ريال
آیا گزارشات استاندارد است؟

بله؛ کاملاً استاندارد و بر اساس معیارهای انجمن زنان و مامائی امریکا (ACOG) و انستیتو سونوگرافی امریکا (AIUM) و انجمن جهانی سونوگرافی زنان و مامائی (ISUOG) و انجمن رادیولوژی امریکا (ACR) تهیه و تدوین شده است که به دو مدل قابل رویت و چاپ می باشد.
فرمت ساده و فرمت جدولی که چیدمان جدولی آن حاصل طراحی اتاق فکر Fetogram با سالها تجربه بوده تا منجر به حداقل رساندن خطا و گم نشدن اطلاعات هنگام مطالعه گزارش توسط همکاران نیز گردد.

هزینه پرداختی چگونه مصرف می شود؟

با هزینه های پرداختی و عضویت در فتوگرام، علاوه بر استفاده از خدمات مختلف وبسایت، امکان آرشیو و نگهداری آنها در سرورهای ما امکانپذیر می شود.
همچنین این نکته قابل ذکر است که بخشی از هزینه های پرداختی جهت توسعه وبسایت در مناطق محروم جهان و نیز کمک به ارتقاء سلامت بانوان، مادران باردار و جنین آنها در مناطق محروم صرف شده و بدیهی است در این امر نیک و خداپسندانه، مشترکین فتوگرام نیز سهیم خواهند بود.

چگونه می توان جهت ارتقاء و گسترش کمک نمود؟

شما می توانید با به اشتراک گذاری لینک وبسایت و معرفی آن در فضای مجازی، فالو کردن صفحات رسمی فتوگرام، و نیز اشتراک گذاری بخش هایی از گزارشات و تصاویر وبسایت بین دوستان خود به رشد فتوگرام، جهت ارتقاء سلامت بانوان و فرزندان آنها و رشد سلامت عمومی جامعه، کمک نمائید.

آیا به عنوان پزشک یا مرکز تصویربرداری می توان از برای بازاریابی استفاده کرد؟

بله؛ بدیهی است که ارائه خدمات استاندارد و بهینه متناسب با شرایط روزمره جهانی در افزایش رضایت مندی بیماران بسیار کمک کننده بوده و منجر به وفاداری آنها به شخص شما ، مؤسسه یا مرکز تصویربرداری شما می شود.
همچنین اسم شما در دایرکتوری و بانک اسامی پزشکان و مراکز عضو در فتوگرام قابل ارائه بوده که با تبلیغات و دسترسی عمومی وبسایت در اینترنت، اسم شما نیز به آن لینک و در برندینگ اسم و مرکز شما بسیار سودمند است.

محصول